Városközponti Óvoda Köztársaság Téri Tagóvodája

Zöld óvoda

III. Pécsi Tanuló Fesztivál

Kedves Látogatónk!

A Városközponti Óvoda Köztársaság Téri Tagóvodája immár 13 éve dolgozik Zöld Óvoda Programmal.

2006, 2009, 2012 Zöld Óvoda cím
2013 Örökös Zöld Óvoda cím

Óvodánk valamennyi dolgozója elkötelezett a környezeti kultúra fejlesztése, a környezetvédelem és a fenntarthatóság pedagógiája iránt, pozitív mintát nyújtanak az ökológiai szemléletformálás, az egészséges életvitel terén, mind a gyermekek, mind a szülők és egyéb partnerek számára.

Weboldalunkon betekintést nyerhet mindennapi munkánkba, különböző projektjeinkbe. Egy-egy fejezetben az eltérő színű szövegre kattintva bővebb információkat nyerhet.

2010 Madárbarát Óvoda             2009 Zöld Óvoda  Bázisintézmény                   2012 KOKOSZ tagság

Tagóvodánk Pedagógiai Programja magában foglalja  Zöld óvoda programunkat, mely a mindennapi nevelési-oktatási tevékenységünk iránytűje. Nevelő, fejlesztő tevékenységünket komplexitás, tevékenykedtető ismeretszerzés, gazdag élményszerzési lehetőség biztosítása jellemzi. A gyermekek óvodai tevékenységeit széles körben kiegészítik a Zöld jeles napok, természeti ünnepek, melyek kiválasztása a környezeti adottságok és a helyi sajátosságok mentén történnek.

Tagóvodánk Zöld Óvoda Bázisintézményként is működik, így feladatunk többek között, hogy megalapozzuk és fejlesszük a régiónkhoz tartozó intézmények, egyének és közösségek környezettudatos szemléletét. Ennek jegyében óvodánk Pécsett 28, Baranya megyében 27 Zöld Óvodával tart szakmai kapcsolatot.

2016 szeptemberéig országosan 7 Bázisóvoda működött, melynek köre mára 20 intézményre bővült.

Partnereink szakmai munkánkban:

- Magyarországi Zöld Óvodák Hálózata

- Zöld-Híd alapítvány

- Zöldítő blog

- Mecsekerdő Zrt.

- Tett-Hely Ifjúsági Egyesület

2016-ban 10 éves lett  a Zöld Óvoda Program, melyhez kapcsolódóan tartalmas programokat szerveztünk.

- "Zöld óvodás vagyok! - ahogy az ovisok látják" - gyermekrajz pályázat és kiállítás.

"Semmiből valamit" - vizuális továbbképzés óvodapedagógusok számára.

- "Zöld óvodák - zöld partnerek együttműködése" jubileumi kerekasztal beszélgetés.

- "Fenntartható fejlődési célok és óvodai megvalósításának lehetőségei" - szakmai tanácskozás.

- "Zöld óvoda 10 éve - a lakóhely megismerése és értékeinek megőrzése" - múzeumpedagógiai foglalkozás és hospitálás.

- "10 év 10 km" emléktúra a Zöld Óvoda pályázat jubileuma tiszteletére.

- "Öltözz zöldbe!" flashmobe.

- "10 év - 10 próba" Zöld Óvodák játékos vetélkedője.

- Jubileumi záró "batyus" piknik.

Pécs 2017-ben ünnepelte egyeteme alapításának 650 éves jubileumát. Ennek kapcsán Pécs városa 2016 szeptemberében pályázott az UNESCO által 2017. évre kiírt Global Learning City Award díj elnyerésére. Városunk elnyerte a díjat és a Pécsi Napok keretében megrendezésre került az I. Pécsi Tanuló Fesztivál.

Pécsi Tanuló Fesztivál 2.0 - 2018.

Városközponti Óvoda Köztársaság Téri Tagóvodája
7623 Pécs Köztársaság tér ½.
Telfon: 72 / 514-540
E-mail: kozteriovoda@varoskozpontiovoda.hu